CITYBLOCK349EP

Натяжна стеля з карнизом для штор

Натяжна стеля відноситься до найпопулярніших рішень для оформлення простору над головою в житлових приміщеннях. Він впевнено витіснив гіпсокартонні конструкції, оскільки ПВХ або тканинна стеля має різноманітні пропозиції, швидкість монтажу, привабливу вартість. Важливим доповненням до натяжної стелі виступає карниз. Він підкреслює периметр стіни, позначає межі полотна, візуалізує стельовий простір а також стіни. Про вибір типу карниза і способі його монтажу необхідно подбати заздалегідь зважаючи на специфіку встановлення і необхідність вишукування монтажного простору.

Види карнизів для натяжної стелі: особливості, відмінності

Розподіл на види пов’язано зі способом кріплення карнизного профілю і його виконанням. За способом монтажу виділяють:

Відкриті карнизи.

Знаходяться в полі зору людини після установки. Можуть бути закріплені як на стіні, так і на стелі.

  1. Варіант розміщення на стіні. Найпростіше рішення. Досить визначитися з довжиною виробу і місцем установки, в іншому все в руках замовника. Настінний карниз не припускав складного і заздалегідь продуманого монтажу, тому що ставиться за принципом як є. Підходить як для вже наявного стельового полотна, так і для випадків коли його ще немає. До переваг настінного карниза відносяться привабливий зовнішній вигляд. Замовник вибирає з дерев’яних, пластикових, металевих моделей. Також відсутні труднощі з монтажем. Настінний карниз легко повісити самостійно не вдаючись до послуг сторонніх фахівців. З недоліків варто відзначити деяку втрату площі приміщення і його висоти, тому що виріб буде розташовуватися нижче стелі і відступати від стіни. Крім того якщо в приміщенні присутні стояки труб опалення відкритого типу розмістити настінну модель карниза симетрично буває складно через те, що з одного боку карниз може впертися в трубу опалення. Через це доводиться вибирати модель меншої довжини, що позначається на зовнішньому вигляді.
  2. Відкритий карниз через стелю. В цьому випадку необхідно заздалегідь передбачити кріпильні конструкції з бруса або металопрофілю до яких буде закріплений карниз. Кріпильна база кріпиться до бетонної основи, а потім натягують плівку або тканину. Для монтажу карниза до полотна роблять 2-4 отвори в полотні в місці примикання полотна і зовнішньої карнизної системи. Згодом кріпильні отвори закладають декоративними чашками. До переваг подібних карнизних систем відносять відсутність дратівливих зовнішніх кріпильних елементів, економію простору на стелі. Також візуально збільшується простір в разі, коли карниз обраний максимально довгим. З недоліків варто сказати про необхідність робити додаткові отвори під кріплення, що негативно позначається на герметичності стелі. Ще знадобиться точно і завчасно передбачити місце установки, висоту, відповідно потім буде проблематично щось переробляти, тому що конструкції закриваються натяжною стелею.

Приховані карнизи.

Невидимі карнизні системи передбачають створення ніші де буде розміщений карниз. Тим самим можливо створити ефект парящих штор, коли штора висить в повітрі і становить єдине ціле з натяжним полотном. Для цього використовують профілі різних типів. Карнизи-невидимки бувають різного виконання:

  1. Карниз в ніші без завороту. У цьому випадку монтаж здійснюється в пряму прямокутну нішу. Вважається класичним варіантом, коли штора переміщається по прямій вліво вправо. Для цих цілей використовують брус і стіновий або стельовий профіль. Перевагами є акуратний і непомітний зовнішній вигляд, відсутність додаткових деталей і кріплень, отворів зовні. З мінусів необхідність відведення вільного місця під нішу, що займає певний простір і створює необхідність попереднього планування розміщення карнизного профілю. Також потрібно декорування як чорнового простору стелі так і місця примикання до основної стелі.
  2. Карнизи, які ставляться в нішу з заворотом. У цьому випадку використовується конструкція з повним або частковим перегином, що дозволяє домогтися складних форм виконання карниза і отримати необхідний декоративний вигляд. Для цього використовують профіль БП40. При установці формується ніша відкритого виконання при цьому стельове полотно заходить на край ніші тим самим утворюючи вертикальну стінку, що нівелює робочий простір і не вимагає додаткової обробки. До переваг таких рішень відносяться презентабельний зовнішній вигляд. З недоліків – потрібно декорування основної стелі в ніші, можливий зазор (2-5 см) між профілем БП40 і основною стелею через нерівності основної стелі, часткова втрата простору, необхідність організації конструкції ніші відповідно до розмірів карнизного профілю.
  3. Карниз для закритої ніші з заворотом. При виборі подібної карнизної системи готується ніша на стелі, яка після установки карниза прийме закритий вигляд, тим самим створюючи єдину поверхню зі стелею. Перевагами такого карниза є ефект парящих штор без видимих ​​кріплень, відсутність маскувальних матеріалів, однорідність поверхні стелі, презентабельний зовнішній вигляд. До недоліків відносяться дорога ціна, складності з організацією карнизної системи а так само як і в попередніх випадках декорування чорнового простору стелі в ніші.

Профіль гардина.

Виріб є готовим рішенням по типу два в одному: кріпильний елемент і карниз під штору. Найбільш популярні такі моделі профілю:

  1. Профіль гардина. Відрізняється мінімумом додаткових комплектуючих і більшою шириною, може бути як на 2 так і 3 доріжки, з заворотом полотна для створення ефекту парящих штор так і без. Ідеальний для створення практичної карнизної системи, виключає зачіп гардин по підвіконню навіть при великій ширині профілю. Також він відмінно маскує чорновий простір під стелею без додаткових пристосувань. До переваг профілів гардин відносяться відсутність необхідності купувати карниз, тому що штора вішається прямо на профіль. Конструкція позбавлена ​​візуальних недоліків зважаючи мінімуму елементів і щільного їх кріплення один до одного. Відсутнє візуальне зменшення простору, тому що профіль створює єдине ціле з стелею, і штора починається прямо від нього. Недоліки у гардин як такі відсутні.
  2. Профіль ніша. Виконаний з пофарбованого алюмінію. Виготовляється в варіантах по довжині 2,5 і 3,2 м. Призначений для формування прихованої ніші під стельову штору. Висота відступу від стельового полотна всього 4 см. Виключає видимість гачків. Підходить для установки між двома стінами впритул, так і під обріз з подальшим використанням торцевих заглушок. Є можливість створення кутів 90 і 45 °. Серед достоїнств профілю ніші повна невидимість карниза з боку приміщення, мінімальна втрата висоти при установці, можливість відрізати профіль до потрібної довжини. Недоліки у даного профілю не помічені.

     

Зробіть online заявку і отримаєте гарантовану знижку від 3% до 15%

    Фотогалерея робіт
    ГОТОВІ РІШЕННЯ
    Спальня, 7 м.кв
    2,682 грн
    Детальніше
    Ванна, 5 м.кв
    3,072 грн
    Детальніше
    Хочете дізнатися точну вартість Вашого майбутнього стелі? Оформіть заявку, і наш технічний фахівець зробить це абсолютно БЕЗКОШТОВНО в зручний для Вас час.
    ТРЕНД року
    Парящі лінії
    Детальніше