Ніші для світильників в інтер’єрі використовуються давно. Найчастіше їх створюють у стінах. Подібне розташування освітлювальних приладів дозволяє реалізувати цікаві дизайнерські рішення.
Саме джерело світла зазвичай не видно, але рівень освітленості в приміщенні досягає високих значень. Кілька нішевих світильників здатні забезпечити в кімнаті комфортні умови і повну відсутність тіней, що дуже зручно. Але інтер’єрний дизайн не стоїть на місці. Зараз ніші для світильників можна робити на стелі. Їх поєднують з натяжними стелями. Виходить красиво, стильно і сучасно.
Ніші для світильників стали поєднувати з натяжними стелями, коли з’явилася можливість випускати спеціальний профіль. Він може бути різної висоти, від чого залежить глибина ніші. Світильники монтуються всередині профілю, а за його край кріпиться полотно натяжної стелі. Профіль і полотно мають контраст. Якщо профіль всередині темний, то до нього краще підходить світле полотно. З профілю можна робити різні геометричні фігури, він може бути прямим або зігнутим.
Джерела освітлення бувають прихованими (світлодіодна стрічка), або відкритими, і навіть виступають нижче рівня стелі. Як відкриті джерела світла використовують різні електричні лампочки, зовнішній вигляд яких підбирається із загального вигляду інтер’єру. Освітленість можна змінювати, регулюючи напругу в мережі за допомогою дистанційного пульта. Якщо не потрібне яскраве світло, його легко приглушити.
Плюс такого рішення полягає в зручності заміни світлових приладів, так як вони знаходяться в прямому доступі, не потрібно розбирати натяжну стелю. Це одна з причин, чому ніші для стельових світильників так популярні.
Для суміщення ніші для світильників з полотном натяжної стелі існує кілька готових рішень:
1. Ніші Flexy. Профіль від Flexy має стандартне чорне або біле забарвлення, але за індивідуальним замовленням його можна зробити іншого кольору. Ширина ніші 6 сантиметрів, а довжина може бути будь-яка. Вид світлових приладів підбирає дизайнер або замовник. Цей профіль відрізняється невисокою ціною і універсальністю, але його не можна згинати. З його допомогою на стелі роблять фігури з прямими краями, часто використовують для монтажу ніш контурне підсвічування. До нього можна кріпити всі типи підвісних стель.
2. Ніші Slott. Профіль для таких ніш випускають з висотою декоративної частини 4 см або 8 см. Наявність демпферного вузла дозволяє швидко і надійно кріпити натяжні стелі з різних матеріалів. Ніша для освітлення залишається відкритою, вона може бути чорною, білою або неокрашенною. На спецзамовлення доступні і інші кольори. У нішах Slott можна монтувати різні типи освітлювальних приладів відкритого і закритого типу. Частини профілю кріпляться між собою під прямим кутом, утворюючи ідеально рівне з’єднання. Комбінуючи профілі різного розміру, можна робити різнорівневі стелі. 3. Ніші Lumfer. Це сучасне і стильне дизайнерське рішення, яке дозволяє монтувати стельові світильники в приміщеннях з натяжними стелями. Стандартна ніша має ширину 60 мм і глибину 35 мм. Цього достатньо, щоб встановлювати в неї різні типи освітлювальних приладів. Для прихованого освітлення зазвичай використовують світлодіодну стрічку. В цьому випадку можлива установка у профіль напівпрозорої натяжної стелі, яка буде розсіювати світло. З нішами Lumfer добре виглядають модні зараз спотові світильники з поворотним механізмом, в яких регулюється напрямок світлового потоку. Одну частину кімнати можна зробити більш освітленій, а іншу затінити. 4. Ніші Apply. Профілі від компанії Apply спеціально призначені, щоб в їх нішах розміщувалися світлові прилади. Розмір ніші дозволяє монтувати трекові, спотові, точкові світильники, а також світлодіодну стрічку. За допомогою ніш можна організувати не тільки освітлення, але і зонування приміщень, реалізувати цікаві дизайнерські рішення. Нішу можна зробити від стіни до стіни, або короткою лінією в середині стелі. Профілі можна згинати дугою і з’єднувати під різними кутами і навіть замикати в коло або овал. Їх універсальність і є причиною високої популярності ніш Apply. Ніші у вигляді алюмінієвого профілю, з країв якого кріпиться полотно натяжної стелі, а всередині розташовуються освітлювальні прилади, швидко набирають популярність. Вони поєднують простоту монтажу, можливість поєднувати елементи профілю в різні фігури і можливість використовувати різні джерела світла. При цьому лампи можуть бути заховані в нішу, або виступати нижче рівня стелі. Лампи легко міняти, і в цьому ще один великий плюс таких систем. Відстань від натяжної до основної стелі може бути всього 5 см, і це практично не краде обсяг приміщення, а використання прихованих світильників актуально, якщо стелі низькі.Зробіть online заявку і отримаєте гарантовану знижку від 3% до 15%