CITYBLOCK349EP

Освітлення

Зміст:

За словами дизайнерів інтер’єрів, якщо правильно підібрати освітлення – то Ваше приміщення може стати більше і світліше, а також допоможе виділити складні стельові конструкції. Вибір типу і конструкції такого освітлення вимагає професіоналізму і навичок, адже як відомо, на ринку їх представлена ​​величезна різноманітність з невеликими, але важливими нюансами.

Особливості вибору освітлення

Слід розуміти, що правильний вибір освітлення для натяжних стель – це не тільки запорука краси, а й довговічності всієї конструкції. Адже справа полягає в самих характеристиках полотна. Дане полотно досить щільне і еластичне, але воно не дуже стійке до надмірного теплового впливу. Тому монтаж і подальше використання повинно бути максимально делікатним. В силу своїх характеристик, безпосередньо до полотна не можна кріпити люстри і світильники, адже воно тут же порветься. Також від надмірно гарячих освітлювальних приладів ділянки полотна можуть деформуватися і навіть поміняти свій колір. Це може зіпсувати зовнішній вигляд всієї стелі. Тому, вибір освітлення – дуже важливе заняття, яке вимагає особливих навичок і знань.

Найбільш оптимальним видом освітлення по праву вважаються точкові світильники, так як вони кріпляться в спеціальні отвори і не нагріваються.

Люстри також широко використовуються, але для монтажу необхідно передбачити місце під її кріплення і попередньо зробити отвір в полотні.

Якщо Ваш вибір зупинився на багаторівневій складній стелі, цікавим рішенням буде прокласти світлодіодну стрічку по краю конструкції. Зазвичай вона кріпиться на заздалегідь зроблений поліуретановий стельовий карниз.

Зверніть увагу на особливості глянцевої натяжної стелі! Вона являє собою дзеркало, яке здатне збільшити світловий ефект, що безумовно додає родзинки і незвичності кімнаті. Але також може зіпсувати всю початкову задумку. Тому слід з розумом підходити до вибору матеріалу стелі.

Матеріал стелі має значення в процесі вибору освітлення і типу світильників. Якщо це матова поверхня полотна – то виграшно виглядають люстри з зачиненими плафонами. Якщо ж глянцева – то краще будуть відкриті люстри. Відображення лампочок на глянцевій поверхні створить ефект більшої кількості світла. Мінусом дзеркальної поверхні є те, що вона відображає в собі не тільки світло, а й поверхню люстри. Тому дуже важливо стежити за її чистотою.

Види стельового освітлення

Натяжні стелі зараз користуються великою популярністю і тому існує величезний вибір стельового освітлення. Обмеженням є лише фантазія замовника і розмір передбаченого бюджету. Можна вибрати стандартну люстру або ж лаконічні світлодіодні стрічки, невеликі точкові світильники, щоб розмежувати простір. Зараз вибір великий. Також можна підійти комплексно і об’єднати кілька видів освітлення в одній кімнаті.

Центральне освітлення

Стандартний і всім звичний тип освітлення – це одна люстра в центрі кімнати. Адже саме вона може стати центральним стилістичним елементом кімнати, від якої буде грати весь дизайн інтер’єру. Найкраще вона впишеться в класичний інтер’єр великих кімнат з високими стелями. У разі, якщо Ви володар невеликих кімнат, то тоді люстра може виглядати досить громіздкою і не практичною. Краще підібрати інший варіант освітлення.

Щоб зафіксувати люстру на стелі, можна використовувати два способи. При висоті стель більше трьох метрів, люстру кріплять на гачок. У іншому випадку люстру кріплять на спеціальній платформі, яка прихована під полотном стелі. Особливістю є те, що існує термічна нестійкість такої стелі і вибирати люстру слід, знаючи ці особливості. По-перше, лампи повинні бути не надто потужними, не більше 40 ватт. При цьому плафони повинні бути якомога нижче і дивитися вниз. Якщо Ви хочете добитися максимальної освітленості кімнати, потрібно вибирати люстру з великою кількістю плафонів. Також можна використовувати точкові світильники по периметру, щоб не було затемнення в кутках кімнати.

Точкове освітлення

Великою популярністю серед дизайнерів користується точкове освітлення. Воно являє собою середнього розміру лампи різного дизайну, кольорів і форм. Саме вони дозволяють з легкістю зонувати простір, робити цікаві акценти на деталях інтер’єру. Розмістити лампи на стелі – ціле мистецтво для дизайнерів. Адже саме завдяки їм можна висвітлити робочий стіл, якусь картину або цікаву деталь в кімнаті.
Крім того, що це стильно, модно і в ногу з часом, так ще й економно. Адже правильне розміщення підсвічування дозволить Вам висвітлити той простір, який необхідно в даний момент, при цьому не висвітлюючи всю кімнату. Найчастіше використовують світлодіодні світильники через їх здатності залишатися практично холодними при освітленні. Але також застосовують галогенні і люмінесцентні лампочки.

Освітлення за допомогою світлодіодної стрічки по контуру стелі

Світлодіодна стрічка в інтер’єрі – досить нестандартний, але цікавий вид освітлення. Існують стрічки різних кольорів і, якщо застосувати комбінацію з декількох стрічок різних кольорів і відтінків, то вийде дуже стильно. Також є стрічки, які можуть змінювати свій колір. У цьому випадку необхідний прилад (контроллер), за допомогою якого управляється робота стрічки. В його пам’ять можна внести досить складні настройки та стрічка буде міняти не тільки колір, але і його інтенсивність, яка залежить від музики. Таким чином, в кімнаті створюється справжня світломузика. Меломани будуть в захваті!

Що важливо, такий вид освітлення досить економний, з ним Ви заощадите до 30% вартості електроенергії. А прослужать стрічки в районі 50 тис. годин – близько шести років безперервної роботи.

Растрові світильники

Ще один вид стельового освітлення – це растрові світильники. Вони звичайно не відрізняються зовнішньою красою і оригінальністю, але не в цьому їх перевага. Вони дають яскраве чисте світло, хоч і занадто потужне, як для житлових приміщень. Тому, основне місце їх використання – це все ж нежитлові офісні та торгові приміщення.
Вони являють собою світильники прямокутної форми, головним елементом є білі грати, основним завданням яких є відбивати та розсіювати світло.

Найпоширеніший і недорогий вид світильника – це світильник із дзеркальними гратами. Інший вид – біпараболічні грати, які забезпечують відмінне світло для очей. Їх вибирають для офісних працівників, які працюють з комп’ютерами, завдяки їм не створюються неприємні і відволікаючі відблиски і тіні на екранах.

Все частіше дизайнери сучасних інтер’єрів віддають перевагу поєднанню стилів, кольорів і фактур. Це стосується і поєднання різного освітлення. Досить незвично виглядає, коли по центру кімнати висить красива люстра, навколо неї на різних рівнях стелі вбудовані точкові світильники, а край обрамляє світлодіодна стрічка. А якщо це спальня – то можна доповнити ефектом зоряного неба.

Комбінування освітлення

Все частіше дизайнери сучасних інтер’єрів віддають перевагу поєднанню стилів, кольорів і фактур. Це стосується і поєднання різного освітлення. Досить незвично виглядає, коли по центру кімнати висить красива люстра, навколо неї на різних рівнях стелі вбудовані точкові світильники, а краю обрамляє світлодіодна стрічка. А якщо це спальня – то можна доповнити ефектом зоряного неба.

Світлові лінії

Новинка в оформленні освітлення натяжної стелі.Детальніше про світлові лінії

Фантазія в світі освітлення безмежна!

Зробіть online заявку і отримаєте гарантовану знижку від 3% до 15%

  Фотогалерея робіт
  ГОТОВІ РІШЕННЯ
  Спальня, 7 м.кв
  2,682 грн
  Детальніше
  Ванна, 5 м.кв
  3,072 грн
  Детальніше
  Хочете дізнатися точну вартість Вашого майбутнього стелі? Оформіть заявку, і наш технічний фахівець зробить це абсолютно БЕЗКОШТОВНО в зручний для Вас час.
  ТРЕНД року
  Парящі лінії
  Детальніше